مبل مناسب خانه های کوچک

کدام مبل مناسب خانه های کوچک است؟ بی‎مقدمه بگویم: برای مبله کردن خانه‎های کوچک می‎توانید از مبل‌های ال، یا یک کاناپه تک به همراه چند صندلی، یا یک نیم ست و یا یک دست کامل یا ناقص مبلمان ظریف و جمع و جور استفاده کنید که دارای کمترین حد از انحنا و دسته باشند.

در بهینه‎ترین حالت برای تهیه مبل مناسب خانه های کوچک، می‎توانید از مبل‌هایی استفاده کنید که اصولاً فاقد دسته باشند و اسکلت‌بندی آن‌ها کاملاً بدون انحنا و در قالب خطوط مستقیم عمودی و افقی باشد و نیز به گونه‎ای طراحی شده باشند که بتوانند در کنج خانه نیز قرار گیرند تا امکان استفاده بهینه از فضای کوچک خانه شما به حداکثر خود برسد. چنین مبلمانی غالباً همان مبل ال خواهد بود.

مبل ال، مطرح ترین گزینه برای مبل مناسب خانه های کوچک
ما معمولا مبل‌های ال را به صورت مبل‌های راحتی نه چندان زیبا و باکیفیت می‎شناسیم اما امروزه انواع مدلهای مبلمان ال به قدری متنوع هستند که هر سلیقه‌ای را می‎توانند راضی نگه دارند. امروزه حتی مبل‌های سلطنتی نیز به شکل مبل ال طراحی می‎شوند که تنها در دو انتها دارای دسته هستند. این مبل‌ها از نظر بلندی پایه و تاج‌ها و منبت‎کاری و … کاملاً شبیه مدل های سبک مبل سلطنتی هستند با این تفاوت که همچون مبل‌های ال در کنار هم قرار می‎گیرند و تنها در دو انتها از دسته برخوردار هستند .
خلاصه اینکه هر نوع مبلی را که بپسندید نوع ال آن هم وجود دارد . البته مبل‌های الی که به عنوان مبل مناسب برای خانه های کوچک انتخاب می‎شوند عمق کمی دارند و کوتاه هستند-هم به لحاظ اندازه بدنه و هم ارتفاع پشتی – تا فضا را کمتر پر کنند و گاه بهتر است که کلاً بدون پایه باشند تا ارتفاع آن‌ها به حداقل برسد. بنابراین هنگام انتخاب مبل مناسب برای خانه های کوچک، به اندازه پایه‌ها، بدنه و پشتی دقت کنید.

4 انتخاب مطرح جهت تهیه مبل مناسب خانه‌های کوچک
مبل ال
کاناپه تک به همراه هر نشیمن دیگری که می‎پسندید از پاف و صندلی‎های خاص و معمولی گرفته تا مبل تک
نیم ست
یک ست کامل یا ناقص از مبل‌های جمع و جور با دسته های کوچک یا تقریبا حذف شده
ابتدای مقاله، در مورد مبل ال به تفصیل صحبت کردیم، اما اگر شما به هر دلیلی مبل‌های ال را دوست ندارید و در پی یک ست مبل مناسب برای خانه های کوچک هستید، گمان نکنید که به جهت کوچک بودن خانه مجبور به تهیه مبل‎های خاص و محدودی هستید. بلکه شما می‌توانید یک کاناپه تک از مدل مبل مورد علاقه خود خریداری نمایید و با اضافه کردن چند پاف ،صندلی یا مبل تک خاص، که می‎تواند لزوما از مدل کاناپه هم نباشد، یک نیم ست درست کنید. مطمئن باشید که اگر این کارها را با سلیقه و دقت انجام دهید خانه شما زیبا خواهد شد. به خانه کوچکی که در تصویر زیر می بینید دقت کنید. این خانه واقعا کوچک است با این حال نه تنها به زیبایی مبله شده است بلکه حتی این امکان در آن به وجود آمده است که میز ناهارخوری هم به آن اضافه شود.